O krok od sensacji

W drugim dniu rozgrywanego w hali Arena w Kaliszu ORLEN Pucharu Polski zmierzyły się zespoły męskie. W pierwszym półfinale stanęły naprzeciwko siebie Chrobry Głogów i Wisłą Płock. I od początku to druga z drużyn rozdawała karty.

Popularni "Nafciarze" w przeszłości siedem razy sięgali po Mistrzostwo Polski - ostatni raz w 2011 roku i dwanaście razy po Puchar Polski - trofeum od dwóch lat mieszka w Płocku więc z było widać, że biało-niebiescy chcą, by tak zostało. Mecz zakończył się wynikiem 19:36 dla Wisły Płock, która tym samym zameldowała się w finale.

A w drugim półfinałowym meczu między Wybrzeżem Gdańsk a Industrią Kielce przez długi czas zanosiło się na sensację i wygraną drużyny znad morza, która z dwudziestokrotnym Mistrzem Polski i siedemnastokrotnym zdobywcą Pucharu Polski stoczyła zacięty i wyrównany bój. A często nawet dyktowała warunki na boisku i kilkukrotnie mając przewagę bramkową nad Kielcami.

Także w pierwszej połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Wybrzeża 12:11. Industria dopiero w drugiej połowie zaczęła lekko dominować nad przeciwnikiem, a zwrotnym momentem były dwie zasądzone równocześnie kary dla Gdańska i w ostatnich dziesięciu minutach Kielce wypracowały sobie wygraną 30:33.

Mecze finałowe ORLEN Pucharu Polski w niedzielę. O 14:15 zagrają KGHM MKS Zagłębie Lubin z MKS-em FunFloor Lublin, a o 20:15 Wisła Płock z Industrią Kielce. Pierwszy raz Puchar Polski kobiet i mężczyzn odbywa się w jednym miejscu, a partnerem medialnym wydarzenia jest radioCENTRUM.